Жертва торгівлі людьми, що співпрацює з правоохоронними органами, яка розірвала зв’язки з винуватцями, може працювати в Польщі без дозволу на працю – що таке дозвіл на працю?

Особа, яка використовує час на роздум, (перебуває в Польщі на підставі довідки) не має права на працю. Право на працю має жертва торгівлі людьми, яка співпрацює з правоохоронними органами. Жертви торгівлі людьми можуть клопотатися про отримання соціальної допомоги. Підтримка у рамках системи соціальної допомоги надається в, т.ч., іноземцям, які ідентифіковані в Польщі як жертви торгівлі людьми та перебувають на території Польщі на підставі довідки, підтверджуючої припущення, що вони є жертвами торгівлі людьми або дозволу на тимчасове проживання для жертв торгівлі людьми.

Жертва торгівлі людьми має також право клопотатись про компенсацію (задоволення і відшкодування). Процес про компенсацію розглядається в районному суді і розпочинається за заявою потерпілого або іншої уповноваженої особи (в деяких випадках також прокурора). Клопотання про компенсацію не залежне від факту викриття, звинувачення або засудження винуватця злочину.