Подвійне оподаткування – це негативне явище, пов’язане з необхідністю платити податок двічі за один і той самий об’єкт оподаткування, тобто, напр., прибуток або майно. Подвійне оподаткування пов’язано найчастіше з податками на прибуток і майно.

У випадку іноземців, які отримують дохід в іншій країні, ніж країна їхнього громадянства, це означає оподаткування цього самого доходу податковими органами в двох різних країнах. З такою ситуацією ми зустрічаємось у випадку осіб, які залишили свою рідну країну, напр., Україну, працюють у Польщі, але їм, як українським громадянам, все одно доведеться платити податки як в Україні, так і за кордоном, в країні отримання доходів, (напр. у Польщі, якщо проживають там більше, ніж 183 дні).

Щоб уникнути конфлікту дворазових претензій на той же дохід і конфлікту між податковими органами різних країн, між країнами підписуються (зазвичай двосторонні, рідко багатосторонні) угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Польща є учасником низки угод з іншими країнами про уникнення подвійного оподаткування. Польща підписала угоди з Албанією, Вірменією, Китаєм, Грузією, Росією, В’єтнамом. Повний список країн разом з угодами доступний тут ->