ХТО ТАКИЙ ШУКАЮЧИЙ РОБОТУ?

Статус шукаючого роботу може отримати особа, що непрацевлаштована і не відповідає вимогам для реєстрації в якості безробітного; а також працевлаштований, але такий, що має намір, готовий і бажаючий працевлаштуватися зі збільшенням зайнятості або працевлаштуватися додатково, або в іншій області.

Особи, зареєстровані як такі, що шукають роботу, можуть скористатися передбаченою законодавством допомогою, пропонованою центром зайнятості (напр., участь в курсах або навчанні).

Увага! Зареєструвати статус шукаючого роботу можна більше, ніж в одному центрі зайнятості.

ЯКИМ ЧИНОМ І ДЕ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЯК ШУКАЮЧИЙ РОБОТУ?

Реєстрацію осіб, що шукають роботу, здійснюють повітові центри зайнятості. Перелік повітових центрів зайнятості доступний тут ->

Реєстрація і надання статусу шукаючого роботу здійснюється в день подання у відповідний повітовий центр зайнятості комплекту необхідних документів, після підтвердження підписом правильності наданих даних і заяв.

Документи, необхідні для реєстрації в якості шукаючого роботу:

  1. Документ, що засвідчує особу (напр., закордонний паспорт з діючою візою або дозвіл на проживання);
  2. Карта перебування іноземця-> з актуальним підтвердженням його прописки, а також рішення воєводи про надання дозволу на перебування;
  3. Документи, що підтверджують кваліфікацію, дипломи закінчених учбових закладів, свідчення про закінчення курсів і навчання;
  4. Документи, що підтверджують історію працевлаштування;
  5. Документи, що підтверджують протипоказання для виконання визначених видів робіт, а також свідоцтво про інвалідність, якщо таке було видане.

ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ ШУКАЮЧОГО РОБОТУ

Права шукаючого роботу

Особа, що має статус шукаючого роботу, може користуватися посередництвом в пошуку роботи, професійним консультуванням і одержанням професійної інформації, а також допомогою в активному пошуку роботи, пропонованої центром зайнятості.

Обов’язки шукаючого роботу

Основним обов’язком особи, зареєстрованої як така, що шукає роботу, є відвідування центру зайнятості не рідше, ніж раз на 90 днів, в призначені терміни, для підтвердження бажання скористатися пропонованою допомогою. Шукаючий роботу також зобов’язаний відвідувати пропоновані курси, навчання або здобувати післядипломну освіту.

ВТРАТА СТАТУСУ ШУКАЮЧОГО РОБОТУ

Статус шукаючого роботу втрачається, якщо зареєстрований: