Чи існує процедура зміни типу (мети видачі) візи в Польщі? Чи іноземець повинен повернутися в країну походження і подавати заяву на отримання нової візи з новою метою її видачі?

Немає можливісті зміни типу вже наявної візи ні в Польщі, ні за кордоном.

Якщо виникають обставини, що обгрунтовують необхідність наявності візи, виданої на іншій підставі, ніж діюча (наприклад, замість туристичної візи – візи з метою виконання роботи на території Польщі), то слід подати заяву про видачу нової візи на нових підставах в консульстві Польщі в країні походження іноземця. Щоб отримати візу на нових підставах в консульстві, слід подати повний комплект документів, необхідних для видачі візи на нових підставах.

Чи можна продовжити візу в Польщі? Які умови необхідно для цього виконати?

Законодавство Польщі і ЄС передбачає можливість продовження візи, проте, тільки у виняткових ситуаціях. Термін дії виданої візи або тривалість перебування на підставі цієї візи може бути продовжений тільки за умови, що володар візи доведе наявність дійсних причин, що обгрунтовують необхідність продовження терміну її дії або тривалості перебування на підставі цієї візи. Заява про продовження візи необхідно подавати у воєводське управління (відділ у справах іноземців) за місцем проживання іноземця в Польщі.

З метою продовження візи слід подати наступні документи:

1) заповнений бланк заяви;

2) нову фотографію;

3) дійсний паспорт;

4) документи, що підтверджують:

  • наявність гарантованого місця проживання в Польщі (наприклад, прописку або договір оренди житла);
  • мету перебування і необхідність продовження візи;
  • наявність страхування здоров’я;
  • дорожнє медичне страхування, у разі продовження шенгенської візи;
  • наявність фінансових коштів, необхідних для покриття витрат на проживання в Польщі;
  • підтвердження оплати казначейського збору (30 євро – у разі шенгенської візи або 406 злотих – у разі національної візи).

Іноземець, який має намір продовжити перебування на підставі візи, повинен подати заяву на продовження візи мінімум за 3 дні до закінчення терміну перебування, вказаного у візі.

Чи може громадянин України, якого загальний термін перебування в Польщі складає менше 5 років, оформити запрошення своїм близьким на приїзд в Польщу?

Громадяни України, які перебувають в Польщі на підставі посвідки на проживання, але не виконують умову 5 років проживання в Польщі, можуть звернутися до нотаріуса в Польщі і там скласти запрошення для своїх найближчих родичів (тобто батьків, дітей; але не для братів/сестер). Складений нотаріальний акт разом з копією документу, що підтверджує наявність достатніх засобів для утримання себе і запрошуваних членів сім’ї (на кожного члена сім’ї і запрошуваного іноземця той, що запрошує, повинен мати у розпорядженні 456 злотих без ПДВ щомісячно), слід передати родичам в Україні.

Ці документи можуть бути підставою для подання заяви на отримання візи.

Чи має право особа, яка має польську національну візу, дійсну протягом 1 року, на виїзд з Польщі в іншу країну Шенгенської зони?

Особи, які мають національну візу, позначеною у паспорті літерою D, можуть переміщатися по території держав Шенгенської зони до трьох місяців протягом 6 місяців, якщо вони дотримаються наступних вимог, необхідних для в’їзду на територію держав Шенгенської зони:

–         мають дійсний виїзний документ;

–         мають страхування, що охоплює весь термін запланованого перебування  і діє у країнах Щенгенської зони;

–         зможуть обґрунтувати мету поїздки та умови запланованого перебування, мають достатні засоби для існування під час запланованого перебування і для повернення до країни свого походження або на транзит до третьої країни, до якої ця особа має гарантований в’їзд, або якщо такі особи в стані легально отримати вищезазначені кошти;

–         їх дані не фігурують у Шенгенській інформаційній системі в цілях відмови у в’їзді;

–         вони не вважаються особами, які можуть підірвати громадський порядок, створити загрозу національній безпеці або міжнародним відносинам.

Як перевірити тривалість перебування особи в іншій, ніж Польща країні Шенген-зони, якщо така особа має національну польську візу або дозвіл на проживання в Польщі?

Особа, яка має національну польську візу або дозвіл на проживання в Польщі, може перебувати в іншій країні Шенгенської зони до 3 місяців протягом 6 місяців, з дня першого в’їзду (при деяких обставинах винятком з цього правила можуть бути особи, які мають дозвіл на перебування довготермінового резидента ЕС)

У зв’язку з тим, що в Шенгенській зоні скасований прикордонний контроль осіб, які перетинають кордони між державами-членами ЄС, якщо людина їде на машині або автобусі, немає чіткої процедури перевірки тривалості її перебування в Шенгенській зоні. Під час подорожі літаком термін перебування може бути перевірений, так як дані особи вводяться в систему прикордонного контролю в аеропорту.

Варто пам’ятати, що особа, яка перевищує дозволене 3-місячне перебування, робить це виключно на свій страх і ризик. Перебування на території держави Шенгенської зони (іншого ніж те, яке видало національну візу або тимчасове проживання для іноземця) після дозволеного терміну перебування на його території (3 місяці протягом 6 місяців з дня першого в’їзду) може бути підставою для видачі рішення про видворення з території цієї країни і заборону в’їзду в Шенгенську зону.

Що таке шопінг-віза, хто може про неї клопотатись і на який термін вона видається?

Це вид Шенгенської візи, що дозволяє зробити поїздку за покупками. Перша віза видається на підставі письмової заяви на отримання візи для здійснення поїздки за покупками. Це одноразова віза, на підставі якої перебування в Польщі може тривати 7 днів. Чергові візи (багаторазового в’їзду) – дійсні до року – видаються на підставі оригіналу іменного рахунку-фактури, який підтверджує здійснені покупки в Польщі. Сума покупок не обмежена. Цей тип візи призначений для громадян України, на даний момент включає в себе тільки консульський округ Львова. Львівський консульський округ включає п’ять областей: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Закарпатську, Чернівецьку.

Як скоро після закінчення терміну дії візи, іноземець може подати заяву на отримання нової візи?

Візову заяву слід подати не раніше, ніж за 3 місяці до планованої поїздки.

Особа з багаторазовою візою дійсною протягом не менше 6 місяців, може подати заяву на нову візу до закінчення терміну дії цієї візи. Термін дії нової візи має розпочатися не раніше, ніж дата закінчення терміну дії попередньої візи – тому що не можна мати двох віз на один і той же період часу (наприклад, якщо віза дійсна до 15 серпня, термін дії нової візи повинен початися з 16 серпня)

Які мінімальні фінансові кошти повинен мати іноземець, в’їжджаючи в Польщу?

Про необхідні фінансові кошти і мінімальні суми, які повинен мати іноземець, в’їжджаючи в Польщу, можна прочитати тут.

Іноземець має дійсну візу, видану на підставі заяви про намір доручити роботу. Іноземець хоче змінити мету перебування і приїхати до Польщі в туристичних цілях. Що робити в цьому випадку?

Є можливість анулювати попередню візу і отримати нову візу з іншою метою, однак обгрунтування кожної заяви розглядається за кожним разом індивідуально консулом.

Чи можна в Польщі продовжити студентську візу на черговий рік?

Ні. Візу в Польщу можна продовжити тільки при певних виняткових обставинах. У разі навчання у ВУЗі, можна подати заяву на тимчасове проживання (дозвіл на перебування на певний строк). Документи мають бути подані під час легального перебування іноземця в Польщі. Якщо у іноземця, який подав документи на дозвіл на тимчасове перебування закінчиться віза, то воєводське управління поставить печатку в паспорті іноземця, на основі якої іноземець зможе перебувати в Польщі легально та чекати на рішення воєводи в справі карти побиту. Звертаємо, однак, увагу на те, що іноземець перебуваючи на такій печатці не може виїжджати до іншиї країн Шенгенської зони.

Як продовжити робочу візу в Польщі?

Візу можна продовжити тільки при певних, виняткових обставинах. Більш докладну інформацію на тему продовження національних і шенгенських віз можна отримати тут ->

Якщо іноземець має дозвіл на роботу або заяву про намір доручити роботу іноземцю, він може також подати документи на отримання дозволу на тимчасове перебування та працю. 

Мій чоловік громадянин Польщі. Закінчився термін дії мого дозволу на проживання. Чи повинен мій чоловік надіслати мені запрошення, на підставі якого я зможу отримати візу до Польщі?

Якщо закінчився термін дії Вашого тимчасового перебування і Ви виїхали з Польщі до закінчення терміну дії цього перебування, Ви можете подати заяву на візу в консульстві РП на підставі запрошення, яке повинен оформити громадянин Польщі (в цьому випадку Ваш чоловік). Після отримання візи та приїзду до Польщі Ви можете подати заяву на дозвіл на тимчасове перебування на підставі одруження. 

Я громадянка України, живу в Польщі. Мій чоловік офіційно працює у Великобританії. Чи є у мене право переїхати на постійне проживання до Англії? Якщо так, то які документи я повинна мати?

Великобританія не входить до Шенгенської зони, тому щоб поїхати в Англію, Ви повинні отримати візу. Про процедуру подачі заяви на візу до Великобританії можна прочитати на веб-сайті консульства Великобританії в Польщі – http://ukinpoland.fco.gov.uk/pl/visas/.

Чи повинна особа, яка запрошує іноземця в Польщу мати банківський рахунок?

Особа, яка запрошує іноземця в Польщу не повинна мати банківського рахунку, але така особа повинна представити документ, що підтверджує можливість покриття витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця у Польщі. Це може бути виписка з рахунку, а може бути просто трудовий договір з вказаною сумою винагороди.

У мене є вид на проживання. Чи може мій син скористатися якимись пільгами, пов’язаними з організацією його приїзду до Польщі?

Щоб приїхати до Польщі, Ваш син повинен мати візу або інший документ, що дозволяє перетинати кордон (наприклад, вид на проживання). Якщо у Вас є вид на проживання на підставі дозволу на поселення або на підставі дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС або Ви проживаєте в Польщі легально і безперервно протягом не менше 5 років, Ви можете оформити для сина запрошення до Польщі. На підставі цього запрошення Ваш син зможе подати заяву на візу в країні його походження.

Моя віза закінчується через 20 днів. У мене немає можливості повернутися в країну і подати документи на отримання нової візи в консульстві. Чи можу я отримати національну візу у Польщі?

Як правило, візу отримують у польському консульстві. Візу у Польщі можна продовжити лише у виняткових ситуаціях, напр., у випадку важкої хвороби, яка робить неможливим вчасний виїзд. Таким чином, якщо Ваша віза ще дійсна протягом 20 днів, то щоб перебувати легально в Польщі після закінчення терміну її дії, Ви повинні виїхати з Польщі і отримати нову візу у польському консульстві.

Під час легального перебування у Польщі (тобто протягом найближчих 20 днів) Ви можете також у Польщі подати документи у відповідне до Вашого місця проживання воєводське управління про надання дозволу на тимчасове перебування. 

На який максимальний строк може бути видане запрошення для іноземця у Польщу? Чи якщо запрошення буде видане на рік, то іноземець також отримає візу на рік?

Запрошення у Польщу може бути видане на строк не більше 1 року. Проте запрошення видане на 1 рік не гарантує отримання візи на той же час, на який було видано запрошення. Рішення у справі терміну, на який видається віза, приймається консулом, який бере до уваги всі обставини, які обґрунтовують тривалість перебування у Польщі.

Термін дії візи не може перевищувати строк, на який видано запрошення, він може бути таким самим або коротшим. Це пов’язано з тим, що особа, яка запрошує, зобов’язується покрити витрати на утримання іноземця під час його перебування у Польщі та його повернення в країну його походження, або проживання протягом терміну дії запрошення.

Якщо запрошення було видане на термін більше 3 місяців, то іноземець повинен подати заяву на отримання польської національної візи, якщо менше 3 місяців – то на шенгенську візу. На підставі національної або шенгенської візи іноземець матиме можливість подорожувати в інші країни Шенгенської угоди до трьох місяців у півріччі з метою туризму.

Якщо у мене є польська національна віза з кількістю в’їздів 01, то чи можу я на основі цієї візи подорожувати в інші країни Шенгенської угоди?

Кількість в’їздів на візі вказує кількість в’їздів у Шенгенську зону. Якщо у Вас національна чи шенгенська віза з кількістю в’їздів 01, то це означає, що Ви можете в’їхати у Шенгенську зону тільки 1 раз, тобто, можете в’їхати у Польщу і подорожувати іншими країнами Шенгенської зони, не залишаючи її. Якщо Ви виїдете поза межі Шенгенської зони, то на основі цієї візи Ви не зможете другий раз в’їхати у Польщу чи в іншу країну Шенгенської зони.

Національна або шенгенська віза з кількістю в’їздів MULTI означає, що у Вас необмежена кількість в’їздів в Шенгенську зону в період дії візи.

Я подала заяву на отримання візи у Польщу на основі запрошення від польського громадянина. Чи консул може вимагати надання документів, що підтверджують наявність у мене фінансових коштів на поїздку?

Зареєстроване у воєводському управлінні запрошення для іноземця є документом, що засвідчує наявність достатніх засобів для існування під час перебування у Польщі та на повернення у країну походження. Це означає, що якщо іноземець подає документи на візу на основі запрошення, то консул не повинен вимагати документів, що підтверджують наявність фінансових засобів, тому що таким документом є запрошення.

Я живу у Польщі і маю Карту поляка. Чи можу я зробити батькові запрошення у Польщу?

У цій ситуації можливість зробити запрошення у Польщу залежить від часу Вашого попереднього перебування в Польщі. Запросити у Польщу може тільки іноземець, який має в Польщі дозвіл на постійне перебування або іноземець, який проживає у Польщі легально і безперервно протягом не менше 5 років. Це означає, що якщо Ви перебуваєте в Польщі легально і безперервно протягом не менше 5 років, (що таке безперервне перебування? ->)(наприклад, на основі віз, виданих на підстав Карти поляка), то можете зробити запрошення батькові у Польщу. Однак, якщо Ви перебуваєте в Польщі менше 5 років, то не зможете зробити для нього запрошення. Власники Карт поляка не мають додаткових прав, пов’язаних з можливістю оформлення запрошень.