Робота в Польщі робота на карах. Працевлаштування в Польщі.

          Як швидше знайти роботу в Німетчині для заробітчан.

Бажають переїхати до Німетчини або знайти роботу в Німетчині (або будь-яку іншу країну Європи) часто ставлять одне і те ж питання: чи можна влаштуватися на роботу в Німетчині без знання німецької мови?

Постараємося розібрати цю ситуацію.
Уявіть собі, що ви у себе на батьківщині шукаєте роботу, не знаючи мови своєї країни. Якими будуть ваші успіхи? Або Ви при великому везінні знайдете некваліфіковану роботу на кшталт прибиральниці, або Ви настільки висококласний фахівець, що Вас готові прийняти на роботу тільки з англійським. Може бути, Ви хороший айтішник, математик або інженер з відповідною освітою. Можливі також варіанти англійська ще один-дві іноземні мови на хорошому рівні: такі співробітники затребувані, наприклад, в колл-центрах і службах підтримки.

У реальності некваліфіковану роботу в Німетчині можна знайти, але не отримати: в Німеччині достатньо своїх претендентів на такі місця (і вони ще й розмовляють німецькою). Програм для трудової імміграції некваліфікованих працівників в Німеччину немає.

Робота для кваліфікованих спеціалістів
Що стосується кваліфікованої роботи, то теж буде великим везінням, якщо вас з одним тільки англійською запросять на співбесіду. Швидше за все, це буде робота в research або десь, де ви будете мінімально стикатися з людьми. Але такі посади рідкість. Навіть інженеру або айтішників необхідно спілкуватися з колегами, начальством, суміжними відділами компанії, брати участь в розробці документації, давати відповіді на питання і так далі. Природно, що незнання німецької мови буде сповільнювати всі ці процеси, тим більше що далеко не всі німці можуть вільно говорити на професійні теми англійською. Тому при виборі з двох кандидатур перевагу роботодавця буде віддано претенденту з хоча б початковими знаннями німецької мови.
Що стосується роботи в Німетчині в міжнародних колл-центрах і подібної, то на такі вакансії зазвичай величезна кількість претендентів знову ж таки, серед них багато німців або довго живуть в Німетчині іммігрантів. Крім того, на такі адміністративні вакансії можуть претендувати лише громадяни країн ЄС. Отримати робочу візу для роботи по низькокваліфікованим адміністративним спеціальностями практично неможливо: в категорію дефіцитних професій вони не потрапляють, а для отримання Блакитної карти не вистачить необхідної зарплати.
Формально для отримання дозволу на роботу мовних вимог немає. В реальності і професійна, і повсякденне життя в Німетчині без знання німецької певні складнощі. Навіть якщо оголошення про вакансії складено англійською та в ньому нічого не говориться про знання німецької, на практиці роботодавець буде очікувати, що ви якось пояснювати по-німецьки. Якщо ви слабо володієте німецькою мовою, має сенс звернутися до кого-то за допомогою в перекладі свого CV та мотиваційного листа. Так ви підвищите свої шанси бути взагалі поміченим рекрутерами. А далі, якщо ви дійсно хороший фахівець можливо, ваші професійні якості переважать незнання німецької мови.
Якщо ви плануєте будувати серйозну кар’єру, розвивати професійні зв’язки, спілкуватися з менторами і брати участь в професійних співтовариствах або просто знайти роботу в Німетчині то, безумовно, просто необхідно постійно вдосконалювати свою німецьку.