Працевлаштуванням за кордоном

Кабінет міністрів України знизив рівень контролю за роботою підприємств, що надають послуги з працевлаштування наших громадян за кордоном. За правилами, що діяли з 2008 року, такі підприємства могли перевірятися до одного разу на рік. Працевлаштуванням за кордоном – Нова постанова уряду вводить критерії визначення ризикованості посередників і зменшує періодичність їх перевірок.

Ризикованість роботи компанії по закордонному працевлаштування буде визначатися в залежності від кількості відправлених на роботу громадян, наявності обґрунтованих скарг від них, знайдених під час перевірок порушень і тривалості діяльності фірми. Якщо компанія потрапила в групу з високим ризиком, її мають право відвідати перевіряючі не частіше одного разу на два роки. При середньому ступені ризику періодичність перевірок знижується до 3-х років, а якщо ризик незначний – до 5 років.

Незважаючи на те, що нові правила українського уряду зменшують адміністративний тиск на бізнес по закордонному працевлаштування, підприємці та фахівці висловлюють сумнів в їх позитивному впливі на ринок цих послуг.

Наприклад, використання при оцінці ризикованості діяльності посередника критерію кількості обґрунтованих скарг створює інструмент для недобросовісних конкурентів. Поки не зрозуміло, як буде визначатися ступінь обгрунтованості тієї чи іншої заяви.

Викликає питання і те, чому фірми, що працюють довше, потрапляють за критеріями в групу з великим ризиком, з урахуванням того, що в Україні лише близько 10-20% нових підприємств продовжують працювати через рік після відкриття.

Найбільшою проблемою на ринку посередництва у трудовій міграції експерти вважають наявність величезного нелегального сектора, на який критерії Кабміну ніяк не впливають.

В Україні офіційно зареєстровано менше 1 тис. Агентств, з них 40% надають послуги виключно морякам. При цьому кількість неліцензованих фірм і приватних агентів налічується не менше 10-12 тис.

Працевлаштуванням за кордоном  – ризики учасників ринку.

Така ситуація призводить до того, з 10 українців, охочих працювати за кордоном, 7-8 потрапляють в руки посередників, які надають неякісні послуги або шахраїв. За статистикою асоціації учасників ринку за 2015 рік, з 760 тис. Віз на роботу в Польщу для наших співвітчизників, тільки близько 10-15% оформлялися через легальні фірми.

Поки український уряд дивиться крізь пальці на існування чорного ринку, пошук сумлінного посередника лягає на самого кандидата в трудові мігранти. Чимало позитивних відгуків від клієнтів отримує робота ліцензованої компанії Work Garant. Команда цього агентства забезпечує якісну підтримку всього процесу, починаючи від вибору робочого місця і закінчуючи підписанням трудового договору з роботодавцем.