Робота за кордоном для українців без знання мови

Чи можливо знайти роботу за кордоном без знання мови? 

Трудові іммігранти з України без знання мови намагаються виїхати на заробітки в Європу. Але там своє безробіття, і кандидатів на вакансії без знань мови хоч відбавляй (біженці, місцеві та мігранти). Безробітні громадяни ЄС (Латвія, Польща, Греція, Португалія та Іспанія) потоками їдуть в пошуках заробітків в розвинені країни ЄС: Великобританію, Німеччину і Францію. Так що робота за кордоном для українців без знання мови пропонується переважно сезонна і низько кваліфікована.

 

Які вакансії підійдуть для роботи за кордоном без знання мови?
Вакансії, на які може розраховувати низько кваліфікований фахівець або людина без знання мови або слабо знає місцеву мову:
1. Сільськогосподарські роботи. Збирачі врожаю, грибів, ягід, робота на фермах, в теплицях, оранжереях. Робота буде пропонуватися складна і гідно не оплачується.
2. Переробна промисловість. Працівники рибзаводів, заводів овочів і фруктів, м’ясні заводи. Цю роботу пропонують чоловікам, жінки будуть заробляти менше. Трудові іммігранти будуть працювати на складних ділянках виробництва, тому що на простих ділянках працюють місцеві або мігранти ЄС з робочою візою.
3. Сфера послуг. Прибиральниці, няні, доглядальниці, медсестри, гувернантки, покоївки в готелі. Жінки тут в пошані, мову можна знати на побутовому рівні або не знати зовсім.
4. Робочі спеціальності. Малярі, штукатури, будівельники, покрівельники, фрезерувальники, електрики. Працюють суто чоловіки, отримують пристойну заробітну плату, якщо мають кваліфікацію. Доведеться вивчити мову хоча б на мінімальному рівні і пройти тест на профпридатність.

Багато країн ЄС не видають робочі візи для низько кваліфікованого працівника, за винятком сезонних робіт. Деякі держави дозволяють брати на роботу трудових мігрантів з числа негромадян ЄС, але з обмеженою квотою. І тільки лише тому, що робота сезонна: приїхав, відпрацював і поїхав. Мова про продовження візи рідко, але ведеться. У тому випадку, якщо людина володіє серйозною спеціальністю, кваліфікацією, але мови не знає. А будучи в країні підучив і став необхідним для європейської компанії.

Робота за кордоном для українців без знання мови. Особливості.

Якщо ви збираєтеся отримати роботу в Німеччині, Австрії – знання німецької вам буде відмінною підмогою. У цих країнах навичок тільки англійської недостатньо. У Франції, Бельгії не обійтися без знання французької, а італійці та іспанці практично не говорять по-англійськи. Тому знання місцевих мов на рівні спілкування життєво необхідно для трудових іммігрантів.

Є ще одна категорія роботи, яка не вимагає знання мови, це збирач ягід в Фінляндії, Швеції. У самий сезон українці збираються по кілька чоловік, оформляють собі візу шенген, їдуть в ці країни через Польщу і збирають ягоди. Продають її місцевим компаніям і заробляють пристойні гроші, якщо не лінуються працювати.