безвізовий режим. особливості та вимоги

Безвізовий режим. Особливості та вимоги.

В умовах безвізового режиму українці можуть перебувати на території Шенгенської зони до 90 днів протягом кожних 180 днів. Також під час подорожі потрібно мати при собі документи, що підтверджують мету поїздки, місце проживання, достатню суму грошей і медичне страхування. Для безвізової поїздки в країни Європи потрібно оформити біометричний паспорт.
Для оформлення та отримання біометричного закордонного паспорта необхідно звернутися в підрозділ Державної міграційної служби. При собі необхідно мати оригінал паспорта або свідоцтво про народження (для дитячого закордонного паспорта), ІПН і анкету-заяву.

Безвізовий режим. Види поїздок в умовах безвізового режиму.

Безвізові поїздки в зону Шенгену і країни ЄС мають на увазі короткострокові подорожі. Наприклад, можна приїхати в якості туриста, зустрітися з друзями або відвідати родичів. Відвідати культурні або спортивні заходи, провести бізнес зустрічі. Крім того, скасування візового режиму полегшує життя українцям, які планують пройти медичне лікування, короткострокове навчання або тренінги. Термін перебування на території Євросоюзу обмежений 3 місяцями (90 днів) протягом півроку. При цьому слід враховувати такі нюанси:
 датою в’їзду вважається перший день перебування на території Шенгену
 датою виїзду вважається останній день перебування в Шенгенській зоні
 180-денний контрольний період не фіксований і залежить від дати в’їзду і виїзду з ЄС
 відсутність в зоні Шенгену протягом безперервного 90-денного періоду дає право на нове безвізове перебування в ЄС на термін до 90 днів

Ще одним важливим моментом є те, що безвізовий режим не дає права на проживання, працевлаштування та навчання в Європі. Для цих цілей, як і раніше, необхідно оформляти відповідну візу – робочу, ділову (бізнес), студентську, або посвідку на проживання.

Безвізовий режим. Необхідні документи для здійснення подорожі.

Відповідно до «Шенгенською прикордонним кодексом» (Schengen border code) єдиним обов’язковим документом для безвізового відвідування країн Євросоюзу є біометричний закордонний паспорт. Втім, це зовсім не означає, що європейські прикордонники не запитають про цілі поїздки і не зажадають від вас додаткових документів, а саме:
 доказ платоспроможності – готівкова валюта (в розрахунку 45-50 доларів на добу), виписка з банківського рахунку, дорожні чеки або кредитні картки
 документи, що підтверджують мету поїздки
 поліс медичного страхування (рекомендується)
 зворотний квиток (для підтвердження планів повернутися в Україну)
 лист-запрошення від приймаючої сторони або підтвердження броні на проживання
 поліс страхування цивільної відповідальності (у разі подорожі по Європі на авто

На практиці в’їзд до Європи стане значно простіше. По суті, все, що потрібно для в’їзду, – це документи, які ви в будь-якому випадку візьмете з собою. Досвід інших країн переконливо показує, що кількість відмов при безвізовий режим стає значно менше.