Працевлаштування за кордоном. Робота в Польщі далекобійником.

Які перспективи роботи далекобійником?

Серед всіх європейських країн на ринку вантажоперевезень Польща відіграє важливу роль.

Головною причиною, по якій багато українців і жителі інших країн сідають за кермо вантажного автомобіля є висока заробітна плата. До того ж є перспективи на майбутнє. Наприклад, якщо ви, працюючи водієм далекобійником в Польщі, зумієте підучити німецьку або англійську мову, то зможете потім влаштуватися на більш високооплачувану роботу в Англії або Німеччині, де рівень заробітку буде в кілька разів вище. А якщо ви зумієте утриматися на цій посаді до досягнення пенсійного віку, зарплата стане ще більшою з урахуванням різного роду надбавок.

До речі, щороку збільшується число польських водіїв, що переїжджають в інші країни Європи для заробітку, збільшуючи тим самим потребу Польщі в досвідчених водіїв, як для міжміських перевезень, так і міжнародників.

Робота в Польщі далекобійником. Особливості. 

Основною складовою, що впливає на рівень заробітку далекобійника в країнах Європейського Союзу, є робочий графік і маршрути. Все досить просто: якщо водій часто сидить вдома, то і зарплата буде відносно маленькою.

Найпоширеніший вид оплати праці водія – це виплата певної ставки + добові (у кожному рейсі вони можуть бути різними). Такий варіант оплати дає можливість водієві самому вирішувати, скільки йому заплатять за виконаний рейс.
Деякі компанії укладають договори з українцями чи білорусами, за умовами яких оплата проводиться за кількістю пройдених кілометрів. Такі умови не дуже вигідні для далекобійників, оскільки кінцева сума заробітку буде відома лише після того, як буде зроблено розрахунок. Будьте уважні, влаштовуючись на роботу, адже використовують такий метод оплати лише недобросовісні компанії-роботодавці.

Робота в Польщі далекобійником. Основні вимоги. 

Що стосовно основних вимог до водія для працевлаштування, то нижче надано їх список:

1. Чоловіки віком не більше 50 років (не менше 23);
2. Обов’язкова наявність закордонного паспорта;
3. Водійське посвідчення категорії «С», «Е» і «D»;
4. Досвід роботи водієм міжнародником не менше 2-х років;
5. Відсутність проблем з законом (потрібно оригінал довідки про несудимість здобувача роботи);
6. Базові знання в польською та англійською мовою;
7. Наявність «тахокарти».
Крім усього іншого потрібно свідоцтво про дозвіл на перевезення небезпечних вантажів (гази, легкозаймисті та радіоактивні речовини, кислоти і так далі).