Легалізація перебування

  • якщо іноземець хоче скористатися часом на роздум до 3 місяців (у випадку неповнолітніх жертв – це 4-місячний період), то в цей час може отримати допомогу Національного центру і легалізувати своє перебування на території Польщі. Необхідно, однак, щоб іноземець у цей час почав співпрацювати з правоохоронним органом, який підтвердить припущення, що він є жертвою торгівлі людьми і на цій підставі видасть відповідну довідку. Перебування жертви вважається легальним на час дії цієї довідки, тобто, протягом 3 місяців (у випадку неповнолітніх жертв 4-місяці) з дня її видачі.

Увага! Якщо особа однак не прийме рішення про співпрацю з правоохоронними органами після закінчення трьохмісячного періоду на роздум, вона зможе скористатися допомогою в добровільному поверненні до країни походження.

  • якщо впродовж тих 3 місяців прийме рішення про співпрацю з правоохоронними органами (повідомить про скоєння злочину), то має можливість отримати дозвіл на тимчасове проживання (перебування на визначений час), принаймні, 6 місяців.

Після річного перебування в Польщі на основі дозволу для жертв торгівлі людьми, іноземець може також звернутися до воєводи із заявою про надання дозволу на постійне проживання. Тоді, однак, вимагається, щоб жертва співпрацювала з правоохоронним органом і мала обґрунтовані побоювання перед поверненням до країни походження.