Працевлаштування в Естонії

Дивосвіт > Наші послуги > Працевлаштування в Естонії

Легальне працевлаштування в Естонії для українців вимагає знання естонської мови на рівні розмовного, хоча б кепське знання англійської. А от знання обох мов – англійської та естонської – в ідеалі, плюс хороша робоча спеціальність і «золоті» руки. Якщо працівник нічого не вміє робити руками, то знайти роботу в Естонії, практично неможливо. Без знання російської мови роботу в Естонії для українців знайти можна цілком.

В Естонії діє директива уряду, по якій роботодавцю заборонено перевіряти дані здобувача на вакансію. Вето стосується інтернет-оголошень і соціальних мереж.

До 6 місяців іноземцю дозволено працювати в країні, не маючи дозволу на роботу. Протягом року також українцям можна короткочасно працювати без дозволів, якщо за нього клопоче перебуває в Естонії знайомий.

Головна умова – реєстрація в Департаменті поліції. Іноземець на підставі посвідки на проживання не може зареєструвати роботу до 6 місяців протягом календарного року. Громадяни Євросоюзу не реєструються для роботи.

На строк до 90 днів для виїзду в будь-яку країну Шенгена повнолітні громадяни повинні зібрати пакет документів: заяву на отримання візи, проїзний документ у зворотний бік, фотографії, страховка на період поїздки, копії внутрішнього паспорта, оригінал закордонного паспорта, оплата візового збору, підтвердити свою кредитоспроможність (виписку з банківського рахунку за останні 6 місяців), інформацію про зарплату (надати довідку з місця роботи).

Залишились питання? Замовте дзвінок